Pakowanie prozniowe augustow

Pakowanie próżniowe daje dużą moc nad tradycyjnymi metodami pakowania i chronienia. Produkty włożone w niniejszy technologia dłużej utrzymują świeżość plus są popularniejsze w transporcie na dalsze odległości.

Czynią one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały produkt w opakowaniu jest ustawiany we wnętrzu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Stanowi to dużo rozpowszechniona forma. Po wykonaniu procesu zwykle komora buduje się samoczynnie. Ten typ urządzenia pozawala na zdrową powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów ważni i energii zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do dużo wielkich wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - ukazuję się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty uważają się na zewnątrz urządzenia a do materiału jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc dokonuje się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie ważne jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona same na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o niezwykłych rozmiarach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z obecnym szybsza dawka pakowanych materiałów na dzień. Dla zastosowań amatorskich bądź w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w wysokich sklepach czy zakładach produkcyjnych idealniejszym wyjściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania zaś w znaczniejszym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym rynku jest dużo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbytu już 50 lat!